WW Hall of Fame Members (Alphabetical)

Mr. Bob Amburgey GH ’64 2005
Steve Applegate GHS ’66 2002
Mr. Bruce Bagley 2015
Mr. Dan Bamonte FP/WW ’77-2001 2006
Ms. Laurie Bello FP ’75 2008
Calvin Bostic FP ’90 2002
Mr. Robert Bouldin WW ’92 2008
Mr. Rob Campbell FP ’82 2007
Mr. John Curtis 2012
Mr. Joe Cushing GH ’56 2005
Lou Cynkar 76-’98 2002
Mr. Jay D’Arcy FP/WW ’73-’96 2010
Mr. Alex Davis FP ’89 2004
Mr. Clinton Davis FP ’88 2005
Mrs. Alesia Davis-Peaks FP ’85 2005
Mr. Guy Dilz 2014
Gaby Downey FP ’85 2002
Micky Dunn 2016
Ms. Debbie Dunn Blakeley FP ’88 2007
Mr. Earl Edmonds 68-’91 2003
Mr. Mark Ehlen F.Park 2004
Mr. Tom Elfers GHS ’68 2004
Ms. Sandy Emeigh GH/FP/WW ’83-’08 2008
Mr. Ed Emmert 2011
Mr. Marcus Evans FP ’88 2006
Dr. Richard Evans 2011
Ms. Ebony Evans Tregre FP ’92 2003
Mrs. Pam Evans-Smith GHS ’78 2004
Mr. Troy Everhart 2013
Ms. Nina Fields 2011
Mr. Maurice Fisher GH ’49 2008
Greg Franklin 2016
Charlie Fredrick 67-’96 2002
Joe Fredrick GHS ’86 2002
Mr. Chuck Fredrick 2013
Mrs. Maureen Fredrick-Davin GHS ’83 2003
Mr. Tony George WW ’94 2010
Mr. Glenn Gibson FP/WW ’85-2001 2007
Mr. Brian Gibson GH ’76 2007
Mr. Donnie Gillespie WW ’93 2004
Ms. Lillye Gordon 2012
Carlton Gray FP ’89 2002
Mr. Bob Greenawalt 2012
Mr. Mike Gunnels 2011
Mr. Kevin Hall WW/St. Rita’s ’00 2009
Ms. Holly Hanna Speckart GH ’83 2007
Mr. Bob Hans, Jr. GHS ’67 2004
Mr. Dale Heidotting GH ’59 2005
Mr. Robert Hite II WW ’02 2007
Mr. Dave Hockaden GH ’60 2006
Mr. Larry Hofmann FP/WW 2005
Mrs. Sharon Hofmann FP/WW ’83-’09 2009
Ms. Dayeesha Hollins 2015
Mr. Eric Humbert FP ’80 2009
Mr. Derrick Jenkins 2013
Mr. Darius Johnson WW ’93 2005
Mr. Calvin Johnson 2015
Mr. Gerry Kalkbrenner FP/WW ’83-2010 2010
Mr. Kelly Kerin GHS ’73 2003
Mr. Dick Kerin GH ’71-’83 2005
Ms. Cheryl Lackey FP ’84 2010
Mr. David Lumpkin WW ’95-08 2008
Mike Maynard 2016
Ms. Mya McCurdy WW ’06 2012
Mr. Cedric McDonald GH ’84 2008
Mr. Brian Mercer FP ’81 2004
Mr. Brandon Miree WW ’99 2006
Mrs. Andi Niemann-Young GHS ’82 2003
Vince Pecoraro 2016
Mr. Gary Prater 2014
Matt Pressler 2016
Mr. Dick Seiter GH ’57 2010
Mr. Bobby Shanklin 2014
Mrs. Elaine Sharpe-Fuller WW ’94 2009
Jasmine Shaw 2016
Tom Smith GHS ’51 2002
Mr. Nick Smith FP ’89 2003
Ms. Adrienne Smith 2013
Mr. Don Speeg 2014
Mrs. Elise Speeg 2014
Mr. Demond Tidwell WW ’93 2010
Mr. Tim Tilton GH/WWHS ’70-’09 2009
Mr. Jay Tilton 2011
Monica Tinsley-Civils 2016
Ms. Gina Vannoy 2015
Ms. Bev Ventura GH ’74 2006
Mr. Tony Watson FP ’88 2003
Ms. Tracey Watson WW ’92 2004
Mr. Dirk Weirs 2012
Mr. Ed Westerkamp 2003
Mr. Leroy Williams GH ’84 2009
Mr. Herb Woeste 2011
Mr. Pierre Wooten WW ’98 2006
Mr. Bryan Young 2012